Margaretka dla papieża Franciszka

 Margaretka dla Papieża

Centrum Apostolatu margaetka organizuje nową inicjatywę modlitewną międzynarodowej margaretki dla Ojca Świętego Franciszka. Margaretki do osób zgłaszających się są wysyłane w formie elektronicznej. Inicjatywa jest objęta patronatem Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. (zobacz artykuł)

Istotą Apostolatu który został zapoczątkowany 18 lat temu w Polsce przez Echo Maryi Królowej Pokoju, jest zobowiązaniem siedmiu osób do dożywotniej modlitwy za konkretnego kapłana w wybranym dniu tygodnia. W ten sposób tworzą oni symboliczną margaretkę, kwiat o siedmiu płatkach.

Niniejsza inicjatywa modlitwy za papieża to owoc rekolekcji z o. Jamesem Manjackalem, które odbyły się w listopadzie 2015 roku w Warszawie. Idea zrodziła się w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w momencie, gdy kapłani odeszli od ołtarza, aby błogosławić uczestników rekolekcji.

Ze względu na Rok Miłosierdzia i wyjątkowe miejsce ŚDM, jako formę modlitwy margaretkowej w intencji Ojca Świętego przyjęto modlitwę św. s. Faustyny i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa św. Jana Pawła II, który w czasie ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 roku, powiedział: „Dziś dziękuję wam (...) za duchowe wsparcie, jakiego nieustannie doznaję. I nadal proszę: nie ustawajcie w tej modlitwie, raz jeszcze powtarzam, za życia mojego i po śmierci. Ja zaś, jak zawsze, będę odwzajemniał tę waszą życzliwość, polecając wszystkich miłosiernemu Chrystusowi i Jego Matce”.

Jeśli czujesz w sercu potrzebę duchowego wsparcia Papieża Franciszka, następcy św. Jana Pawła II, w jego jakże trudnej posłudze duszpasterskiej, zapraszamy ciebie do podjęcia modlitwy margaretkowej. Zachęcamy także wszystkich do podjęcia współpracy dla dobra kapłaństwa i Kościoła.

Specjalnie przygotowana księga z imieniem, nazwiskiem, państwem, wszystkich osób modlących się w Margaretkach w intencji Ojca Świętego zostanie przekazana Papieżowi Franciszkowi. Prosimy również o zgłaszanie już powstałych Margaretek oraz tych, które wcześniej były zrobione dla Ojca Świętego Jana Pawła II, a po jego beatyfikacji przeszły na rzecz jego następcy, aby imiona wszystkich, którzy się modlą w intencji Ojca Świętego Franciszka, zostały zapisane w tej księdze. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Formularz rejestracyjny